PERSONAL

Personal

Ulrika Bengtsson
Speciallärare
ulrika.bengtsson@halsingegymnasiet.se 

Magnus Bolinder
Film och tv-produktion, Medieproduktion, Gymnasiearbete, Entreprenörskap och företagande, Naturguidning
magnus.bolinder@halsingegymnasiet.se 

Björn Bäckström
Engelska, Tyska, Italienska
bjorn.backstrom@halsingegymnasiet.se 

Niklas Dahrén
Kemi, Naturvetenskaplig specialisering, Gymnasiearbete
niklas.dahren@halsingegymnasiet.se 

Susanne Elfving
Svenska som andraspråk, Religion, Svenskaresurs
susanne.elfving@halsingegymnasiet.se 

Henrik Engholm
Svenska, Svenska som andraspråk, Religion
henrik.engholm@halsingegymnasiet.se 

Erik Fors
Matematik, Webbutveckling, Tillämpad programmering
erik.fors@halsingegymnasiet.se 

Mats Fröjd
Matematik
mats.frojd@halsingegymnasiet.se 

Cecilia Hergefeldt (föräldraledig 22/23)
Svenska, Samhällskunskap
cecilia.hergefeldt@halsingegymnasiet.se

Emma Hansson
Mat och städ
emma.hansson@halsingegymnasiet.se 

Erik Ivarsson
Skolvärd
erik.ivarsson@halsingegymnasiet.se 

Ola Lindgren
Svenska
ola.lindgren@halsingegymnasiet.se 

Annelie Malmberg
Mat och städ
annelie.malmberg@halsingegymnasiet.se

Johnny Malmberg
Biologi, Naturkunskap, Naturguidning
johnny.malmberg@halsingegymnasiet.se

Håkan Nilsson
Spanska
hakan.nilsson@halsingegymnasiet.se 

Jonas Nyberg
Matematik
jonas.nyberg@halsingegymnasiet.se 

Kattis Olsson
Teknik, Dator- och nätverksteknik, Digitalt skapande, Animation
kattis.olsson@halsingegymnasiet.se 

Mia Olsson
Studie- och yrkesvägledare
mia.olsson@halsingegymnasiet.se
0278-75 10 55

Karina Prozenko
Kurator
karina@halsingegymnasiet.se
0278-151 52

Aanette Ramstrand
Engelska, Franska
aanette.ramstrand@halsingegymnasiet.se 

Thomas Röstberg
Ledarskap och organisation, Företagsekonomi, Gymnasiearbete
thomas.rostberg@halsingegymnasiet.se 

Lina Schols
Idrott och hälsa
lina.schols@halsingegymnasiet.se 

Simon Stockhaus
IT, dataansvarig
simon.stockhaus@halsingegymnasiet.se

Anne-Sofie Strömbom
Skolsköterska
anne-sofie.strombom@halsingegymnasiet.se

Fredrik Svensson
Fysik, Teknik
fredrik.svensson@halsingegymnasiet.se 

Lilian Wallgren
Skolledare
lilian.wallgren@halsingegymnasiet.se
070-111 04 88

Roger Wallgren
Programmering, Skolledare
roger.wallgren@halsingegymnasiet.se
070-584 73 74

Johan Åström
Samhällskunskap, Affärsjuridik, Privatjuridik, Internationell ekonomi, Historia
johan.astrom@halsingegymnasiet.se